
Valken ’68 dankzij 0-3 overwinning naar de koppositie
De eerste officiële wedstrijd van 2026 heeft Valken ’68 afgesloten met een ruime 0-3 overwinning. In een overtuigende wedstrijd van de Valkenburgers had de score zelfs nog een stuk hoger kunnen uitvallen. Derek van der Plas en zijn staf mochten tevreden zijn met het vertoonde spel en een extra bonus was het gelijkspel van koploper Alphense Boys in Den Haag. Hiermee is Valken ’68 de trotse koploper van de Eerste Klasse B.
In de eerste helft werden de intenties direct duidelijk. S.V. Den Hoorn groef zich in en loerde op een counter. Valken ’68 had veelvuldig balbezit, maar wist in het strafschopgebied lange tijd geen vuist te maken. Via de behendige Ibrahim Gasamma werd veelvuldig getracht een doorbraak te forceren, maar tot echte kansen kwam het niet. Verder waren er onder andere nog enkele afstandsschoten van Pepijn van Duijvenvoorde, Nassim El Khiraoui en Lars Wietsma. S.V. Den Hoorn kwam slechts eenmaal echt in de buurt van doelman Patrick Lesger, maar ook daar viel geen doelpunt uit. Tegen het rustsignaal kwam Valken ’68 gevaarlijker voor het doel van Dion van Wijk, via Lars Wietsma (die de bal niet of niet goed raakte), de sterk spelende Kai Oudshoorn en Mark Mieras. Een doelpunt bleef echter uit.
Na rust hetzelfde spelbeeld: Valken ’68 aanvallend en dominant en S.V. Den Hoorn vooral tegenhoudend. Van zowel de linker- als de rechterflank waren de roodgelen gevaarlijk en na ongeveer een uur leek eindelijk de bevrijdende 0-1 te vallen. Dunke Lagerberg passeerde knap de doelman en schoof de bal eenvoudig binnen. Het gejuich werd echter ruw verstoord: de assistent-scheidsrechter had gevlagd voor buitenspel en het doelpunt werd afgekeurd. Valken ’68 bleef aandringen, wat resulteerde in een reusachtige kans voor Wietsma. Een prima teruggelegde kopbal van Kai Oudshoorn werd echter over het doel getild. Kort hierna vond de staf van Valken ’68 het tijd voor enkele frisse invallers. Bas Siebert kwam voor Wietsma en Chris Volwater verving Van Duijvenvoorde. Niet lang na deze wissels was een slimmigheidje van Siebert de opmaat naar de 0-1. Kai Oudshoorn omspeelde de doelman en ditmaal was er geen sprake van buitenspel.
Na het doelpunt kwam S.V. Den Hoorn eindelijk uit zijn schulp. De bal werd meer naar voren gepompt en een slippertje van Matthijs Heeringa zorgde voor een vrije trap die de doellat raakte. Ook daarna waren er nog enkele momenten voor het doel van Lesger, maar echt getest werd hij niet. Een uitstekend genomen vrije trap van El Khiraoui brak het verzet van de ploeg uit Den Hoorn definitief. Vervolgens kwam er nog een goede voorzet van invaller Tom Plooij bij Mieras terecht, die de 0-3 binnenschoof. Dankzij het gelijke spel tussen HVV en Alphense Boys mag Valken ’68 zich nu koploper noemen.
Volgende week speelt Valken ’68 een thuiswedstrijd tegen middenmoter Forum Sport uit Voorburg. Aanvang: 14.30 uur.



